Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg - Powiat Słubicki

rzfrd

Jego zadanie, to poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, poprawa oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych, jak i budowa systemu autostrad i dróg ekspresowych, co przyczyni się do stworzenia spójnego i zintegrowanego systemu transportowego.

Powiat Słubicki podjął się realizacji, dzięki dofinansowaniu z RFRD, do wykonania niniejszych inwestycji:

„Przebudowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1249F w m. Cybinka, ul. Dąbrowskiego od km 0+000 do km 1+030”

Celem inwestycji jest przebudowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1249F w m. Cybinka, ul. Dąbrowskiego od km 0+000 do km 1+030. Po analizie stanu chodnika, stanowiącego część najbardziej uczęszczanej ulicy, ustalono, że stanowi on zagrożenie dla osób się nim poruszającym i należałoby go w odpowiedni sposób przebudować, tj.: poszerzyć, zmienić oraz wyrównać nawierzchnię. Takie działania zapewnią mieszkańcom lepszą jakość życia poprzez zwiększenie bezpieczeństwa dla uczestników ruchu pieszego w szczególności dzieciom uczęszczającym do przedszkola, szkoły oraz na zajęcia sportowe odbywające się na stadionie. Przebudowa chodnika zapewni również bezpieczeństwo osobom starczym, które poruszają się po mieście na co dzień, aby dostać się do sklepów lub Domu Seniora.

Wartość dofinansowania: 653 586,56 zł

Wartość projektu: 816 983,21 zł

Zakończenie inwestycji zaplanowano do dnia 31 grudnia 2025 r.

„Remont nawierzchni bitumicznej w ciągu drogi powiatowej nr 1299F m. Pławidło od km 10+917 do km 12+919”

Celem inwestycji jest przebudowa drogi powiatowej nr 1299F w m. Pławidło, aby zapewnić zwiększenie przepustowości ruchu drogowego i ograniczenia zakłóceń w lokalnym układzie komunikacyjnym, co z kolei ułatwi dostępność mieszkańcom m. Pławidło do instytucji publicznych i zakładów pracy położonych w m. Słubice czy w m. Kostrzyn nad Odrą. Z racji tego, że odcinek drogi prowadzi bezpośrednio do budynków produkcyjno-usługowych i gospodarczych, pól uprawnych znajdujących się niedaleko m. Pławidło, świetlicy wiejskiej, placu zabaw dla dzieci oraz budynków mieszkalnych, remont jest konieczny.

Wartość dofinansowania: 1 075 964,00 zł

Wartość projektu: 1 793 274,40 zł

Zakończenie inwestycji zaplanowano do dnia 30 września 2024 r.

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1248F Cybinka–Kłopot od km 9+400 do km 11+640”

Celem inwestycji jest zapewnienie udogodnień, związanych z bezpiecznym i bezkolizyjnym poruszaniem się na drodze, dla uczestników ruchu drogowego. Biorąc pod uwagę fakt, że droga powiatowa nr 1248F Cybinka–Kłopot stanowi powiązanie drogi krajowej nr 29 z drogą wojewódzką nr 138 oraz prowadzi również do granicy administracyjnej JST, tj. przebiega przez obszar dwóch powiatów: słubickiego i krośnieńskiego. Przebudowa jest niezbędna, ponieważ w przypadku blokady spowodowanej, np. wypadkiem, kierowcy wybierają ją jako drogę objazdową trasy Krosno Odrzańskie–Słubice oraz Maszewo–Kłopot–Cybinka.

Wartość dofinansowania: 3 267 702,00 zł

Wartość projektu: 5 187 172,84 zł

Zakończenie inwestycji zaplanowano do dnia 31 maja 2024 r.