Rządowy Fundusz Polski Ład - Powiat Słubicki

Program Inwestycji Strategicznych

Projekty realizowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych oraz Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, który ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez Jednostki Samorządu Terytorialnego (JST).

Realizacja programu odbywa się przez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Polski Ład to plan odbudowy polskiej gospodarki po pandemii COVID-19. Jego celem jest zmniejszenie nierówności społecznych i stworzenie lepszych warunków do życia dla wszystkich obywateli.

„Adaptacja budynku na potrzeby internatu Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ośnie Lubuskim”

Edycja 1 naboru wniosków o dofinansowanie

Celem inwestycji jest remont skrzydła budynku MOS w Ośnie Lubuskim, aby zwiększyć liczbę uczniów, oraz adaptacja pomieszczeń na pokoje internatowe z łazienkami, z dostosowaniem do potrzeb OzN. Z uwagi na zwiększenie się potrzeb uczniów oraz tendencji wzrostowej ilości osób wymagających specjalistycznej opieki pod względem socjoterapii, owa inwestycja jest jednym z priorytetów powiatu.

Wartość dofinansowania: 4 018 463,06 zł

Wartość projektu: 4 727 603,50 zł

Zakończenie inwestycji zaplanowano do dnia 15 stycznia 2025 r.

„Budowa boiska sportowego przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach”

Edycja 2 naboru wniosków o dofinansowanie

Celem inwestycji jest budowa zespołu boisk wraz z infrastrukturą sportową oraz niezbędnych elementów zagospodarowania terenu przy CKZiU w Słubicach. Niniejsza inwestycja jest niezbędna, aby zwiększyć dostępność infrastruktury sportowej oraz ofert sportowych. Obecnie znajduje się tam asfaltowe boisko, które nie jest dostosowane do potrzeb pod względem zajęć sportowych. Jako powiat chcemy stworzyć przestrzeń sportową spełniającą warunki oraz potrzeby nauczycieli, uczniów i mieszkańców m. Słubice. Stworzenie boiska wielofunkcyjnego z trybunami, bieżnią lekkoatletyczną ogólną i prostą, skocznią w dal, do trójskoku i do skoku wzwyż, rzutni do pchnięcia kulą, ponadto boiska rekreacyjnego i integracyjnego placu zabaw, co zachęci mieszkańców do aktywnego spędzania czasu.

Wartość dofinansowania: 4 115 484,33 zł

Wartość projektu: 4 900 000,00 zł

*Proces ponownego postępowania

„Budowa ścieżki rowerowej od m. Gajec do granicy gminy Rzepin”

Edycja 8 nabory wniosków o dofinansowanie

Celem inwestycji jest budowa ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej w ciągu drogi powiatowej nr 1254F na odcinku Gajec – do granicy gminy Rzepin o długości 2,4 km. W tym obszarze brakuje bezpiecznej ścieżki rowerowej, która połączyłaby obie miejscowości. Zbudowanie jej wpłynie pozytywnie na rozwój lokalnej oraz regionalnej infrastruktury rowerowej, mobilności rowerowej, integracji systemu infrastruktury rowerowej z innymi sieciami transportowymi, a także zaspokojenia potrzeb lokalnej społeczności.

Wartość dofinansowania: 1 899 999,05 zł

Wartość projektu: 1 999 999,00 zł

Zakończenie inwestycji zaplanowano do dnia 31 grudnia 2025 r.

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1311F na odcinku Sienno – Ośno Lubuskie”

Edycja 8 naboru wniosków o dofinansowanie

Celem inwestycji jest przebudowa drogi powiatowej nr 1311F na odcinku Sienno – Ośno Lubuskie o długości 4,5 km. Przebudowa polegać będzie na poszerzeniu jezdni o nawierzchni bitumicznej z 4 m do 6 m szerokości. Owa inwestycja jest niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa oraz wygody uczestnikom ruchu drogowego. Z uwagi na potrzeby i prośby mieszkańców droga zostanie odnowiona, dzięki czemu nie będzie stanowiła zagrożenia i stanie się alternatywą w przypadku utrudnień na drodze krajowej.

Wartość dofinansowania: 7 552 500,00 zł

Wartość projektu: 7 950 000,00 zł

Zakończenie inwestycji zaplanowano do dnia 31 grudnia 2025 r.