Nachrichten - Powiat Słubicki

Nachrichten

There is no translation available.

Przychodził do nas co roku, tuż przed Bożym Narodzeniem, w towarzystwie innych harcerzy. Za każdym razem, gdy przynosił radnym Betlejemskie Światło Pokoju, z głębi serca podkreślał znaczenie tej akcji, dbał, by duch owego płomienia był wciąż żywy, niezależnie od tego, co działo się wówczas naokoło. Pięknie to objaśniał.

There is no translation available.

W sobotę zakończył się kolejny Lubuski Tydzień Seniora, nic zatem dziwnego, że członkowie słubickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, z Leopoldem Owsiakiem na czele, uczcili ten dzień fantastyczną zabawą, zorganizowaną w Collegium Polonicum.

There is no translation available.

Powiat Słubicki informuje: IMGW wydał ostrzeżenie 1 stopnia o silnym wietrze. Od godz. 08:00 dnia 13.10.2024 do godz. 21:00 dnia 13.10.2024 prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu. Miejscami wystąpią burze. Dotyczy wszystkich powiatów województwa lubuskiego.

There is no translation available.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zapraszają lubuskie firmy do udziału w konkursie pn. Nagroda Gospodarcza Marszałka Województwa Lubuskiego 2024.

There is no translation available.

Mimo że Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy w poniedziałek, to już dzisiaj starosta Leszek Bajon zaprosił nauczycieli powiatowych szkół na uroczyste śniadanie. Pedagogom podziękował także przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza, nie zabrakło wicestarosty Reginy Waszkiewicz. A skoro to święto edukacji, nie mogło się obyć bez finansowych nagród starosty.

There is no translation available.

Więcej informacji w poniższym piśmie:

pdfEuroregion.pdf109.37 KB

There is no translation available.

Samorząd Województwa Lubuskiego rozpoczął realizację projektu pn. „Lubuscy Zawodowcy – Program Stypendialny (edycja na rok szkolny 2024/2025)” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027.

There is no translation available.

Powiat Słubicki informuje: IMGW wydał ostrzeżenie 1 stopnia o silnym wietrze. Od godz. 08:00 dnia 10.10.2024 do godz. 14:00 dnia 10.10.2024 prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w  porywach do 75 km/h, z zachodu. Dotyczy wszystkich powiatów województwa lubuskiego..

There is no translation available.

Dofinansowanie przysługuje osobie posiadającej orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (w przypadku osób do 16 roku życia - orzeczenie o niepełnosprawności), która korzysta z koncentratora tlenu lub respiratora w ramach świadczenia udzielanego przez ośrodek domowego leczenia tlenem lub ośrodek wentylacji domowej. tj. pod opieką zespołu długoterminowej opieki domowej dla pacjentów wentylowanych mechanicznie lub pod opieką poradni / ośrodka / zespołu domowego leczenia tlenem.