W oczekiwaniu na falę kulminacyjną - Powiat Słubicki

Alarm przeciwpowodziowy w powiecie słubickim - co zostało wykonane, a co trzeba jeszcze zrobić?

O tym rozmawiano dziś w starostwie, podczas posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które zwołał starosta Leszek Bajon. W spotkaniu uczestniczył także marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński.

Zaproszono włodarzy gmin wchodzących w skład powiatu, przedstawicieli Wód Polskich oraz służb mundurowych. Nie zabrakło powiatowego lekarza weterynarii, szefa słubickiego Sanepidu i nadleśniczego Nadleśnictwa Cybinka, był także prezes szpitala w Słubicach.

Przedstawiono ustalenia dotyczące patrolowania wałów przy przejściu fali wezbraniowej - omówiono składy patroli służb i miejsce ich działania, organizację łączności z patrolami oraz oświetlenie w nocy, a także sposób powrotu w sytuacji zagrożenia.

Rozmawiano również o przeprowadzeniu instruktażu przed wyjściem na patrol, zwłaszcza w kontekście warunków bezpieczeństwa oraz możliwości użycia dronów do patrolowania. Ponadto poruszono temat działań w sytuacji przerwania wałów.